Haber

Emekli maaşı yetmeyince mahalle pazarında çalışan vatandaşlar mağduriyet alamıyor.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye ‘nın Kadirli ilçesinde ikamet eden emekli Lütfi Çözümeli, emekli maaşının yetmemesi nedeniyle 13 yıldır ilçe pazarında yevmiyeci olarak çalıştığını söyledi. Maddi sıkıntısı olduğunu ifade eden Çözümeli, “Fedakarlık yaparsak kendisine teşekkür ederiz. Burada geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Market alışverişine gelen emekli vatandaş Sevim Alıcı, “Yangın pahasına emekli maaşıyla alınabilecek şekilde almaya çalışıyoruz” dedi. Kurban alamayacaklarını kaydeden alıcı, “Neyle alacağız? Verdiği 2 bin lirayla” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde belediyeden emekli olduktan sonra 13 yıldır ilçe pazarında yevmiyeci olarak çalışan emekli belediye emeklisi Lütfi Çözümeli, geçim sıkıntısından şikayetçi oldu.

“EMEKLİ OLDUĞUMDA ÇİFT ÇALIŞMAYA BAŞLADIM”

Emekli Zabıta Lütfi Soleli şunları söyledi:

“Emekli, gömlek giyiyor, lekeli. Kaşıyoruz. Kurbanlık alsak şükredeceğiz. Burada geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Alım gücü nasıl, imkanı olanlar, 250 gram almayanlar yarım kilo alanlar var 5 kilo alanlar var 1 kilo alanlar var 13 yıl oldu 2010 yılında emekli oldum o günden beri 2 kez çalışıyorum eskisi kadar sert.”

Öte yandan, market alışverişine gelen emekli Sevim Alıcı, “Ayağıyla nasıl alınıyorsa, yangın pahasına da almaya çalışıyoruz” dedi. Alıcıya ‘Kurban alabilecek misiniz’ diye sorunca, ‘Hayır alamayacağız, neyle alacağız? 2 bin lira verdi’ dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu