Haber

Zonguldak’ta 23 Nisan coşkusu

Cumhuriyetin ilk ilinde 23 Nisan coşkusu

ZONGULDAK – Cumhuriyetin ilk ili olan Zonguldak’ta 23 Nisan coşkusu yaşandı. Görevde bulunan minik vali, yıkılıp yeniden yapılması planlanan okulun inşaatının bir an önce tamamlanmasını istedi.

Zonguldak’ta 23 Nisan coşkusu sabahın ilk saatlerinden itibaren başladı. Mithatpaşa İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ada Melis Kaymaz, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın makamında oturdu. Kaymaz, depremde hayatını kaybedenleri anarken, okulunu kaybeden depremzedelerin okullarının yeniden yapılmasını istedi. Küçük vali, bir süre önce eski yapısının yıkılmasının ardından yeniden temeli atılması planlanan okulun temelinin bir an önce tamamlanmasını istediğini hatırlattı. Küçük Vali, Milli Eğitim Müdürüne gerekli talimatları verirken, ziyarete gelen bir öğrencinin “Allah razı olsun” demesi kahkahalara neden oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Valilik önündeki tören alanında devam etti. Çelenk koyma töreninin ardından İstiklal Marşı söylendi. Ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, “Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bağımsızlığımızın, milli irademizin ve demokrasimizin öncüsü olmuştur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza milletimizin verdiği değeri en somut şekilde göstermektedir.Sevginin, barışın, adaletin ve kardeşliğin temsilcileri olarak çocuklarımız bugünümüzün gururu, geleceğimizin teminatıdır. ”

Kutlamalar, gösterilerin ardından verilen ödüllerle son buldu.

haber-iskilip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu